Transit

DGM, “transit” diye tabir edilen, ithalat vergileri ve ticaret politikası önlemlerine tabi tutulmayan veya ihracatla ilgili gümrük işlemleri tamamlanmış eşyaların, gümrük gözetimi altında taşınması işlemlerini gerçekleştirir.

Transit ticarette, başka ülkeden alınan mallar millileştirilmeden başka ülkelere satılır.

Uluslararası anlaşmalarla ithalatı ve ihracatı yasaklanmamış tüm mallar için transit ticaret yapılabilir.

Transit işlemleri, çıkış ve varış gümrük noktalarında çok iyi takip edilmelidir. Transit işlemlerindeki beyanların hatalı olması büyük cezalara sebep olabilir. DGM, transit konusunda uzman kadrosu ile cezalara mahal vermeden işlemleri titizlikle yürütür.

Gümrük Hizmetleri

Sizin için nasıl faydalı olabiliriz?

İhracat

DGM ihracat departmanı, merkez ihracat personeli ve destek birimleriyle (kurye departmanı, nakliye departmanı) entegre biçiminde hizmet vermektedir.
 

İthalat

DGM ithalat departmanı, merkez ithalat personeli, ve destek birimleriyle (kurye departmanı, mevzuat departmanı, teminat çözümü ve teşvik takip departmanı) entegre biçimde hizmet vermektedir.

Transit

DGM, ‘transit’ diye tabir edilen, ithalat vergileri ve ticaret politikası önlemlerine tabi tutulmayan veya ihracatla ilgili gümrük işlemleri tamamlanmış eşyaların, gümrük gözetimi altında taşınması işlemlerini gerçekleştirir.

DGM, ‘Yetki Belgeli’, üst düzey gümrük müşavirliği deneyimi olan, uzman kadrolu mevzuat departmanı ile gümrükleme işlemlerinin her aşamasında müşterilerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Gümrük Müşavirliği
Mevzuat Bildirimi

    © 2021 DGM Gümrük | Tüm Hakları Saklıdır.

    TOP